Zeneterápia

Zeneterápia

"A zene az érzelmek gyorsírása. Azok az érzelmek, melyek csak nagy körülményességgel írhatóak körül szavakkal, közvetlenül megnyilatkozhatnak a zene által." (Lev Tolsztoj)

Mi is az a zeneterápia?

Röviden, egy olyan terápiás módszer, mely tudatosan használja a zenét a fizikai, mentális és érzelmi gyógyulás érdekében.


A zene minden korosztálynak és mindenféle problémának eredményes terápiájaként szolgál. Már az alapvető testfunkciókat (szívverés, agyhullámok, perisztaltika, ürítés stb.) is számos különböző ritmus jellemzi. A ritmus ily módon életünk szerves része, és egyben a muzsika egyik legfontosabb alappillére.

A zene felszínre hoz érzelmeket és élményeket, mind e közben fejleszti az empátiás készségeket és a szociális érzéket.

Jótékony hatással van a gondolkodásra, a kreativitásra, hozzájárul az énerő fejlesztéséhez. Javítja a közérzetet, a koncentrációt, aktív segítséget jelent a figyelemfejlesztésben is. Erőteljesen hat a beszédkészségre, és a képzelőerőre.

A foglalkozásokon zenehallgatással, közös zenei játékokkal, interaktív munkával, csoportban és egyénileg történő közös zenéléssel foglalkozunk. Különös figyelmet fordítunk az egyénenkénti készségekre és képességekre, illetve egyéni hiányosságokra, problémákra. Minden gyermek a problémájának megfelelő terápiás segítségben részesül majd egyénileg és csoportban is.

A közös zenélés az elsődleges kommunikációs csatorna, a terápiás kapcsolat a zenén keresztül születik meg.

A muzsika gyógyír testnek, léleknek és szellemnek egyaránt!