Alapozó terápia

 

 

Az Alapozó terápia szenzomotoros szemléletű, idegrendszerre ható komplex mozgásfejlesztés. A terápia során a két agyfélteke összekapcsolása révén olyan új idegrendszeri kapcsolatokat hozunk létre, melyek által ügyesedik a gyermek mozgása, fejlődik beszéde, javul figyelemkoncentrációja, ezáltal gondolkodásmódja is. A fejlesztés/terápia alapja a fejlődéstani- és nagymozgások, egyensúly illetve a rugalmasság. Ezt egészítik ki a ritmus, a finommotorika, a szerialitás (sorrendiség), a keresztmozgások gyakorlatai. A fejlesztést/terápiát minden esetben felmérés előzi meg. 


Kiknek ajánljuk:
Az Alapozó fejlesztést/terápiát 5-16 éves kor között javasoljuk: 
-    5-6 éves gyermek esetén:
o    preventív (megelőzés) célból
o    ha mozgásában esetlen, kéz dominanciája kialakulatlan (jobb-bal kezét váltva használja), finommotorikája gyenge (nem rajzol, rajzai elmaradnak társai alkotásaitól)
o    ha megkésett vagy akadályozott a beszédfejlődése
o    ha figyelemzavaros, hiperaktív (ADHD)
o    organikus eredetű mozgásproblémás, figyelemzavaros gyermeknél, akik oxigénhiányban szenvedtek
-    6-16 éves gyermek esetén:
o    ha diszlexiás, diszgráfiás 
o    ha tanulásban sok kudarc éri
o    ha nem képes az órára odafigyelni.

 

A fejlesztés/terápia menete:
A fejlesztéseket heti 2x90 percben tartjuk 5-6 fős csoportlétszámmal, hogy minden gyermek megkaphassa azt a figyelmet (differenciálást), melyre egyénileg szüksége van. A fejlesztés akkor válik eredményessé, ha a szülő és fejlesztő között sikeres az együttműködés és a gyermek rendszeresen részt vesz a foglalkozásokon.